در مورد داربست نمایشگاهی چه می دانید؟

داربست نمایشگاهی یک سازه سبک و در عین حال مقاوم است که در برپایی نمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه مدرن با ساختار هندسی منظم در کنار هم قرار گرفته و غرفه های نمایشگاهی را شکل می دهد.  افرادی که در زمینه برپایی نمایشگاه ها، جشن ها و مراسم های مختلف فعالیت دارند از ویژگی های مثبت این سازه ها به خوبی آگاه هستند. بکارگیری از این سازه های موقت امروزه بسیار مقرون به صرفه است به طوری که هزینه تمام شده برپایی نمایشگاه را تا حد زیادی کاهش می دهد.

ایستگاه صلواتی
داربست نمایشگاهی جهت ساخت غرفه ایستگاه صلواتی

ویژگی های داربست نمایشگاهی

بارزترین ویژگی داربست نمایشگاهی (اسپیس نمایشگاهی) در این است که این سازه در برابر فشارهای فیزیکی، رطوبت هوا، شرایط جوی مختلف مقاومت بسیار بالایی دارد. هم چنین می توان اذعان داشت که این داربست های مدرن بدون هیچ مشکلی در شرایط مختلف قابل نصب اسپیس ( نصب داربست نمایشگاهی) هستند. در حقیقت قرارگیری قالب های هندسی با چیدمان مرتب در کنار یکدیگر سبب استحکام و مقاومت این سازه ها شده است. شکل این قالب ها و چیدمان آن به زیبایی آن افزوده و تحولی بزرگ در این زمینه ایجاد کرده است. به همین دلیل استفاده از سازه در سال های اخیر رواج خوبی پیدا کرده و در موارد متعدد مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر خصوصیات این داربست ها تولید و مونتاژ آن در هر ابعاد و مقیاسی است. نصب این سازه ها در مدت زمان کوتاهی و بدون محدودیت در محیط بسته یا فضای باز صورت می گیرد. وزن نسبتاً سبک و حجم قابل قبول این سازه ها سبب شده حمل و نقل آن به راحتی صورت گیرد و سرعت جابجایی و نصب آن افزایش یابد.

داربست نمایشگاهی یا اسپیس فریم نمایشگاهی جهت ساخت قاب بنر تبلیغاتی

در کجا می توان از داربست نمایشگاهی استفاده کرد؟

در گذشته بیشتر از داربست های فلزی استفاده می کردند که هم هزینه آن بالا بوده و هم خطرات متعددی در پی داشت. اما امروزه داربست نمایشگاهی کار را آسان نموده است. این سازه را می توان بدون دغدغه در بسیاری از مکان ها با هر ابعادی اجرا نمود.

  • ساخت غرفه های نمایشگاهی: از آنجایی که این سازه ها خاصیت ایستایی بالایی دارند برای ساخت غرفه ها و حتی قفسه های نمایشگاهی بکار می روند. از این رو در ساخت نمایشگاه های فصلی و موقت کاربرد بالایی دارد.
  • ساخت سن و استیج برای اجرا: سن و استیج از جمله مواردی است که در اجرای آن حتماً باید دقت شود تا تحمل وزن بالا را داشته باشد. از این لحاظ اسپیس فریم ها گزینه بسیار مناسبی هستند. ضمن آنکه برای کف استیج نیز می توان از آن استفاده نمود و سپس روی آن فرش یا هر پوشش دیگری قرار داد.
  • ساخت سوله های دائم و موقت: همان طور که می دانید جمع آوری و نصب داربست نمایشگاهی به مدت زمان زیادی نیاز ندارد. بنابراین بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند از این سازه های مستحکم در ساخت سوله های دائم و موقت استفاده کنند تا از میزان هزینه های احداث آن تا حد قابل توجهی کاسته شود.
  • ساخت پارکینگ های موقت: از کاربرد داربست نمایشگاهی، ساخت پارکینگ است. این پارکینگ ها قابلیت حمل و نقل و جابجایی دارد. حتی ادارات و سازمان ها نیز می توانند با کمک این داربست ها سایه بان مناسبی بسازند.
  • ساخت انبار: انبارها از جمله مکان هایی هستند که ممکن است به صورت فصلی یا در مواقع خاص برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند. با کمک این سازه ها، انبارهای موقت در هر مکانی که نیاز است، ساخته می شوند.
  • ساخت قاب بنر برای نصب بنرهای تبلیغاتی: متریال بکار رفته، در ساخت بنر باید قابلیت برش خوردن و خم شدن را داشته باشد تا بتوان آن را به اشکال مختلف درآورد. این امر سبب زیبایی بصری و جذب مشتری می شود.
  • ساخت انواع طاق: ساخت انواع طاق های زیبا در ورودی مراسم ها از دیگر کاربردهای این نوع داربست به شمار می رود. اسپیس فریم ها قابلیت تغییر شکل را دارند. بنابراین زیبایی بی نظیری به سازه می بخشند.
داربست نمایشگاهی

اجاره داربست نمایشگاهی

از آنجایی که انعطاف پذیری فریم های این نوع داربست بسیار بالا است می توان برای بسیاری از نیازها مورد استفاده قرار داد. در نتیجه با توجه به کاربردهایی که گفته شد، تقاضا برای اجاره آن روز به روز در حال گسترش است.اگر بخواهیم حجم این سازه ها و محل مناسب نگهداری آن را در نظر بگیریم اجاره داربست بهتر از خرید آن می باشد.

از این جهت اجاره داربست نمایشگاهی برای بسیاری از فعالان اقتصادی و افرادی که می خواهند به طور موقت از آن بهره ببرند، صرفه جویی اقتصادی به همراه خواهد داشت.  

مزایای داربست نمایشگاهی

مرکز فروش

با توجه به پیشرفت ها و تغییرات به روز داربست نمایشگاهی، در حال حاضر توانسته است جایگزین مناسبی برای داربست های قدیمی باشد. از این رو افرادی بسیاری تمایل دارند به جای اجاره این داربست ها آن را خریداری کنند و در صورت نیاز از آن بهره ببرند.

باز و بسته نمودن این داربست ها به سهولت انجام می گیرد بنابراین می توان در موقعیت های مختلف اقدام به راه اندازی آن نمود. ظاهر زیبای این داربست ها در کنار کیفیت و استحکام بالایی که دارند، این امکان را ایجاد کرده تا بتوان بدون ذره ای خرابی سال ها از آن استفاده نمود. در صورت اتمام کار نیز آن را جدا کرده در محل مناسبی نگهداری می کنند. در واقع با توجه به مزایای این گونه داربست ها، خرید آن برای کسانی که به طور مداوم با آن سر و کار دارند، صرفه اقتصادی قابل قبولی خواهد داشت.

داربست نمایشگاهی ساخت غرفه سازی

قیمت سازه نمایشگاهی

فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت داربست نمایشگاهی نقش دارند. ابعاد و متراژ اجرای داربست از جمله این عوامل هستند. نوع آهن و کیفیت یراق آلات نیز از دیگر فاکتورهای مهمی است که در افزایش یا کاهش قیمت تأثیر دارد. نوع آبکاری نیز از این لحاظ که هم می تواند استحکام سازه را افزایش دهد و هم به زیبایی آن بیفزاید در بهای اجاره در نظر گرفته می شود.

علاوه بر موارد بالا محل جغرافیایی، نوع اجرا، هزینه های حمل و نقل، مدت زمان اجاره، نوع جوش و بسیاری از فاکتورهای دیگر در هزینه تمام شده اهمیت دارند. با وجود همه این ها می توان گفت اجاره داربست نمایشگاهی به سود استفاده کنندگان خواهد بود؛ زیرا می توانند با صرف هزینه کم عملکرد و کیفیت مطلوبی از آن دریافت کنند.

پیمایش به بالا